Nasza historia

Historia

Tworząc strony internetowe w 2000 roku, nie mieliśmy wyboru w narzędziach typu WordPress pozwalających przygotować dla klienta stronę którą mógł samodzielnie obsługiwać, większość stron pisało się od podstaw w html a następnie wgrywało na serwer. Klienci potrzebujący samodzielnie dodawać i edytować treści na stronę zamawiali autorskie systemy zarządzania treścią. Napisaliśmy i sukcesem używaliśmy autorskiego narzędzia do zarządzania treścią przez ponad 5 lat działalności.

A potem nastał WordPress i nic w projektowaniu stron internetowych nie było już takie samo.

Internet od 2000 roku przeszedł rewolucję i stał się jednym z głównych kanałów komunikacji i reklamy dla ludzi i firm.

Powstałe w 1998 roku Google zostało głównym narzędziem wyszukiwania informacji w sieci. Dla większości użytkowników Internet to Google.  Powstały nowe usługi jak Facebook (2004), YouTube (2005).

Każda z tych platform stała się miejscem dla pokazywania swoich usług i towarów potencjalnym klientom.

Aktualnie

WordPress – napisany w języku PHP system zarządzania treścią (CMS) zaprojektowany głównie do obsługi blogów.

Wykorzystuje bazę danych MySQL. Rozpowszechniany jest na licencji GNU General Public License i jest dostępny bezpłatnie.

Według danych W3Techs, firmy analizującej rynek IT, w maju 2018 aż 30,7% stron na świecie pracowało w oparciu o WordPress. Z kolei wśród systemów zarządzania treścią WordPress miał udział na poziomie 59,9% – czyli był najpopularniejszym CMS na świecie.

Dlaczego tworzymy strony internetowe w WordPress?

WordPress to bardzo popularny, łatwy w podstawowej obsłudze i przyjazny użytkownikom system CMS w którym po krótkim przeszkoleniu, klient może samodzielnie zarządzać stworzoną przez nas stroną.

W zależności od ustaleń, pozostawiamy nasze konto do administrowania i serwisowania strony klienta lub przekazujemy cały dostęp do serwisu klientowi, który samodzielnie zarządza i aktualizuje swoją instalację WordPress i stronę internetową.

 

Polecane wpisy