A po co potrzebny jest ten cały SSL czy HTTPS. Co nam to daje?

SSL (Secure Sockets Layer) lub jego następca, TLS (Transport Layer Security), oraz protokół HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) to technologie służące do zabezpieczania przesyłanych danych między przeglądarką użytkownika a serwerem hostującym stronę internetową.

Korzystanie z certyfikatu SSL/TLS i protokołu HTTPS zapewnia następujące korzyści:

  1. Bezpieczeństwo danych – SSL/TLS szyfruje przesyłane dane, co oznacza, że ​​są one chronione przed przechwytywaniem i manipulacją przez niepowołane osoby. Zwykłe połączenia HTTP są bardziej podatne na ataki typu “Man-in-the-Middle”, co oznacza, że ​​dane mogą zostać skradzione lub zmienione w drodze do serwera.
  2. Wiarygodność – certyfikat SSL/TLS pozwala zweryfikować, że strona internetowa, z którą użytkownik nawiązuje połączenie, jest autentyczna i że przesyłane dane są szyfrowane. Daje to użytkownikom pewność, że odwiedzają bezpieczną i zaufaną witrynę internetową.
  3. SEO – Wyszukiwarki internetowe, takie jak Google, preferują strony internetowe, które korzystają z protokołu HTTPS, a nie zwykłego protokołu HTTP. Strony internetowe, które korzystają z protokołu HTTPS, otrzymują wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania.
  4. Zgodność z wymaganiami prawnymi – W niektórych krajach, takich jak UE, obowiązek korzystania z certyfikatu SSL/TLS i protokołu HTTPS został wprowadzony przez ustawodawstwo.

Wniosek jest taki, że SSL/TLS i HTTPS są ważne dla każdej witryny internetowej, a zwłaszcza tych, które przetwarzają poufne informacje, takie jak hasła, numery kart kredytowych, dane osobowe, itp. Dlatego warto zadbać o zabezpieczenie swojej strony internetowej za pomocą certyfikatu SSL/TLS i protokołu HTTPS.

Udostępnij ten wpis:

Powiązane wpisy

Udostępnij ten wpis:

Powiązane wpisy

Dołącz do nas

Będziemy Cię informować o naszych najnowszych projektach, ciekawych artykułach na blogu oraz wszelkich aktualnościach z naszej agencji. Będziesz miał również dostęp do specjalnych ofert, których nie znajdziesz nigdzie indziej.